Lato w parku 

Lato zbliża się wielkimi krokami, z a nim długie i ciepłe wieczory. Nawet jeśli nie planujesz w tym roku długiego urlopu na łonie natury, warto wykorzystać ten czas na dodatkową porcję ruchu i zadbać o opaleniznę i piękną figurę. Mieszkasz w pobliżu parku? To doskonale, bo możesz przy tym nadrobić zaległości towarzyskie i naprawdę świetnie się bawić. Oto kilka pomysłów na to, jak spędzić niezapomniane miejskie wakacje z paczką przyjaciół.  

 

1. Rolki – sport dla niecierpliwych 

Jak najszybciej dostać się do lodziarni po przeciwległej stronie parku? Oczywiście na rolkach! Nauka jazdy na rolkach to dobry projekt na wakacje – szybko zauważysz postępy, a podstawowe manewry opanować możesz w zaledwie kilka dni. A w nagrodę, oprócz lodów, otrzymujesz także super sylwetkę, bo jazda na rolkach rzeźbi uda i pośladki. No i to uczucie płynnego śmigania pomiędzy przechodniami spacerującymi po parkowych ścieżkach!  

 

 2. Joga – medytacja w ruchu 

 

Joga w parku to propozycja na wyciszenie w pojedynkę albo w małym gronie. W lecie wiele szkół jogi przenosi się w plener i urządza sesje na zielonej trawce. Warto wykorzystać tę okazję, żeby zapoznać się z tą medytacyjną techniką ćwiczeń. Oprócz zbawiennego wpływu na psychikę joga poprawia ogólną sprawność i wzmacnia organizm. W rozgrzanym słońcem powietrzu asany wychodzą znacznie lepiej, niż w dusznym studio.   

 

3. Badminton – tenis wagi ultralekkiej 

Jeśli macie ochotę się poruszać w bezwietrzny wieczór i macie do dyspozycji duży trawnik, spróbujcie starego dobrego badmintona, bo lekkie rakietki i lotki wracają do łask! W badmintona grać można we dwójkę albo we czwórkę. Nie potrzeba tu nawet siatki. Zasady są proste – wystarczy wyznaczyć dwa pola wielkości 5,5 x 5,5 metra oddzielone od siebie o około 13 metrów i nie dopuścić do tego, żeby lotka upadła na ziemię. Emocje i lepsza kondycja gwarantowane! 

 

4. Slackline – spacer po linie 

 

Kto nie marzył w dzieciństwie o tym, żeby występować w cyrku? Czemu nie zabrać się za realizację tego planu właśnie teraz? Slackline to taśma, którą rozpina się pomiędzy dwoma drzewami albo słupami na niskiej wysokości. Ta zabawa nie wymaga posiadania żadnych specjalnych umiejętności. Ćwiczy za to koncentrację i zmysł równowagi, nie mówiąc o tym, że jest świetnym sposobem na spędzenie zabawnego wieczoru!  

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *